Domov > vedomosti > Obsah

Analyzovať konverzia farieb medzi rôznymi ICCs

Mar 24, 2017

Analyzovať konverzia farieb medzi rôznymi ICCs

 

Z DERFLEX R & D Center

 

 

Existujú štyri spôsoby, ako previesť farby medzi rôznymi iccs: rozumný, relatívna chroma, sýtosť, absolútna chroma (nájdené na paneli photoshop color management a prevedený súbor panel konfigurácie).

 

Percepčné vykreslenie

 

To je najviac obyčajný spôsob, ako previesť. Táto metóda zmení všetky farby v priestore farieb zdrojové zariadenie na základe udržať všetky farby, ktoré spolu súvisia, ale drží všetky farby na celkový pocit.

To je, pretože naše oči sú citlivejšie na vzájomné vzťahy medzi farbami, a sú menej citlivé na absolútnu hodnotu farby. Vhodná pre malé RGB farebný gamut menší užívania gamut konverzie CMYK.

Jednoduché pochopiť: možno nazvať celková kompresia. Výhodou je zachovať kontrast medzi všetky farby na obrázku, nevýhodou je, že každá farba na obrázok zmení, môžete často vidieť obraz ako celok bude plytké ako.

Držať to jasný, ale farba bude nepresný.

 

Relatívne kolorimetrické vykresľovanie

 

Relatívna chroma je presne kopírovať všetky farby v tejto oblasti, a odrezať farba mimo gamut farieb a bude odrezaný farbu do ich najbližšie k reprodukovateľné farby. Zámer reprodukcie relatívna chroma je lepšia pre reprodukciu obrazu ako zámer vnímaný reprodukcie, pretože ponecháva viac pôvodnej farby. Vhodné pre farebný gamut nie je veľmi odlišná medzi ICC konverzie, ako napríklad: Japonsko prepress CMYK icc premenené na Spojené štáty icc.

Jednoduché pochopiť: pokúsiť sa vynaložili. Výhodou je, že väčšina farby zostávajú nezmenené, nevýhodou je značne líšiť individuálne farebné zmeny mimo gamut farieb.

 

Sýtosť vykreslenie

 

Táto metóda sa snaží udržať farbu živosť, skôr než farebná presnosť. Mapy najviac sýte farby v priestore farieb zdrojové zariadenie najviac sýte farby v cieľovom zariadení. Táto metóda je vhodná pre reprodukciu rôzne grafy a iné komerčné grafiky, alebo je vhodný na výrobu máp s výšku alebo hĺbku farieb značky, rovnako ako animované a komiksy.

 

Absolútne kolorimetrické (kolorimetrické vykresľovanie ICC-absolútna)

 

Absolútna CHROMATICKÝ nepriradia biely bod priestoru farieb zdrojové zariadenie do bieleho bodu cieľové zariadenie farebného priestoru. Ak biely priestor zdrojového priestoru je modrastá a medzeru cieľové zariadenie farebného priestoru je mierne zažltnuté, pôvodnej bielej je simulovaný pridaním niektorých zeleným atramentom výstupnej biele oblasti pri použití absolútne chroma reprodukciu zámeru. Zámer reprodukcie absolútna chroma je určený predovšetkým pre korektúry, cieľom je byť v inom zariadení na nátlač simulovať konečné výstupné zariadenie kópia efekt.

Jednoduché pochopiť: Simulácia papier biely, biely zmeny výrazne. Nie je vhodný pre všeobecné konvenčné konverzie, ale vo veľmi málo prípadoch používať, nemôžete mať zvládnuť. Rôzne ICC konverzie medzi, musia dodržiavať tieto štyri konverzný metódy. V rovnakom čase, zmeníme obrázok icc, najlepší čas vidieť, ako rozdielne metódy prepočtu sa obrázok zmení, od výberu najvhodnejších pre existujúce konverzie obrazu.